Фітнес

Потрібні для тренування грудей різні вправи?

Привіт, читачу!Я думаю, ви не раз бачили в залі, що тренуючи груди, люди виконують безліч різних вправ: жими під різними кутами, приведення рук в горизонтальній площині (вони ж відомості рук в кросовері) та інші. Але потрібно насправді таке розмаїття чи достатньо одного або може бути двох вправ? Давайте розбиратися. Почнемо з того, що велика грудна м’яз – одна з найбільш масивних серед поверхневих м’язів грудей.

Вона має веерообразную форму, і в ній виділяється кілька пучків, які ми знаємо як верхній, середній і нижній, але насправді вони звичайно називаються по – іншому.З функціональної і спортивної точки зору великий грудний м’яз можна розглядати як ключичну частина, грудинно – реберну частину і черевну частину. (див.

фото) І незважаючи на те, що місце кріплення трьох пучків практично однакове, їх волокна перетинаються, тому кожна частина здатна розвивати найбільше зусилля в різних напрямках.Таким чином відповідь на питання про потреби різноманітності виконуваних вправ, очевидно, позитивний. Але от які саме рухи необхідні? Зараз розповім.

Давайте почнемо з самої поширеної помилки – не треба жати штангу під різними кутами. Для зміщення акценту на різні частини грудної м’язи ефект буде мінімальний, якщо взагалі буде. Набагато важливіше працювати з напрямком волокон.

Наприклад низ грудних більше працює при розгинанні плеча (наприклад пуловер в блоці).А от верх грудних найкраще задіюється при згинанні плеча. Відчуваєте різницю?Грудинно – реберна частина (середній пучок) найбільш ефективно виконує горизонтальне приведення плеча.

Загалом міняти вправи потрібно, але пам’ятайте що зміна вправи – це поміняти кут нахилу лави, а замінити жим лежачи на віджимання на брусах, тому що напрямок прикладеної сили різне, а значить і акцент дійсно зміщується. І не забувайте додавати до базовим вправам різні приведення плеча в кросовері (вони ж відомості), адже робота у фазі розтягування м’язи також дуже важлива.Спасибі за прочитання, не забудьте поставити лайк і підписатися, якщо сподобалася стаття.
І найголовніше – тренуйтеся з розумом!

Related posts

Leave a Comment